Konference

Historicky první IAS Meeting of Sedimentology v České republice je odložen na příští rok!

Příští rok se poprvé v historii IAS (International Association of Sedimentologists – Mezinárodní asociace sedimentologů) bude konat každoroční mezinárodní konference IAS Meeting of Sedimentology (v roce 2021 už 35. ročník) v České republice a Geologický ústav AV ČR, v.v.i. se podílí na její organizaci. Bude se konat ve dnech 22. – 24. června 2021 v hotelu Vienna House Diplomat Prague. Počet účastníků se pravidelně pohybuje v rozpětí 700 až 1 000 účastníků včetně předních vědců v oboru sedimentologie. Speciální přednáškové bloky se budou týkat různých procesů vzniku usazených hornin a moderních přístupů a metod studujících horniny jako archivy zachycující změny nejen v geologické minulosti, ale s návazností na současnost. Veškeré informace naleznete na webových stránkách konference.

35th IAS Meeting of Sedimentology poprvé v historii v České republice!

Letos se poprvé v historii IAS (International Association of Sedimentologists – Mezinárodní asociace sedimentologů) koná každoroční mezinárodní konference IAS Meeting of Sedimentology (v roce 2020 už 35. ročník) v České republice a Geologický ústav AV ČR, v.v.i. se podílí na její organizaci. Bude se konat ve dnech 23. – 25. června 2020 v hotelu Vienna House Diplomat Prague. Počet účastníků se pravidelně pohybuje v rozpětí 700 až 1 000 účastníků včetně předních vědců v oboru sedimentologie. Speciální přednáškové bloky se budou týkat různých procesů vzniku usazených hornin a moderních přístupů a metod studujících horniny jako archivy zachycující změny nejen v geologické minulosti, ale s návazností na současnost. Veškeré informace naleznete na webových stránkách konference.

XV. mezinárodní Ichnofabric Workshop

XV. mezinárodní Ichnofabric Workshop
se bude konat 27. dubna až 3. května 2019 v Praze
First circular

19. Česko-slovensko-polská paleontologická konference & 11. Mikropaleontologický workshop MIKRO 2018

     19. Česko-slovensko-polská paleontologická
      konference & 11. Mikropaleontologický workshop
      MIKRO 2018

      Geologický ústav AV ČR, v. v. i. (hlavní pořadatel), Západočeské muzeum v Plzni
      a Grzybowski Foundation vás zvou k účasti na 19. Česko-slovensko-polské
      paleontologické konferenci, která se bude konat 18. – 19. října 2018. Přidružený
      workshop MIKRO 2018 proběhne ve středu 17. října 2018.

      Kompletní informace najdete zde.

Geologický ústav AV ČR, v.v.i. uspořádal Berriasian Working Group meeting 2018

Vedoucí laboratoře paleomagnetismu Petr Schnabl v květnu 2018 zorganizoval mezinárodní setkání vědců zabývajících se datováním hornin hraničního intervalu jura-křída (tvz. Berriasian Working Group meeting). Konference proběhla v Kroměříži a zúčastnilo se jí dalších 5 vědeckých pracovníků z Geologického ústavu AV ČR, kolegové z Univerzity Karlovy, České geologické služby, Technické univerzity v Ostravě a dále vědci ze Slovenska, Polska, Velké Británie, Francie, Bulharska, Maďarska a Číny. Jedná se o problematiku světového významu, neboť hraniční interval jura-křída je poslední rozhraní mezi dvěma útvary, které není definováno stratotypem Mezinárodní stratigrafické komise. Byly prezentovány nejnovější výsledky integrovaného výzkum a provedeny terénní výjezdy na významné lokality na území České republiky (Kurovický lom a Štramberk). Fotogalerie je zde.